Potvrzení věku

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím, že Vám již bylo 18 let.

Potvrzuji Odejít

O našich vínech

Každý vinař ví, že kvalitní víno se zrodí již na vinici. To, jakou péči věnujeme našim vinicím a jak pečlivě se staráme takřka o každý hrozen, se pak odrazí v konečné chuťové a aromatické podobě vína. A když se hrozny přivezou do sklepa, začíná další krok v procesu výroby vína – zpracování a kvašení.

Ve Vinařství Čačík na to, aby celý proces probíhal šetrně a bez zbytečných zásahů. Snažíme se minimalizovat použití síry a jiných chemikálií, abychom zachovali přirozenou odrůdovou čistotu a lehkost vína. Vína se tak stávají jedinečná a neopakovatelná, a to je právě to, čeho chceme dosáhnout – aby každé víno mělo svůj vlastní charakter a osobnost.

Kromě toho se snažíme minimalizovat použití filtrace a zbytečných zkrášlovadel, abychom zachovali co nejvíce přirozené chuti a vůně vína. Vína jsou tak plná života a přírodních látek, které se v hroznech vytvářejí.

Díky tomuto přístupu k výrobě vína se vína stávají vynikajícími pochoutkami. Snažíme se tak dokazovat, že kvalitní víno se dá vyrobit bez použití umělých chemikálií a s maximálním respektem k přírodě.